SOC

دوره soc که مخفف Security Operation Center یا مرکز عملیات امنیت میباشد به عنوان مقدمه ای بر مرکز عملیات امنیت و استانداردهای استقرار و طراحی آن به همراه بررسی کامل اجزای مرکز عملیات امنیت و در نهایت پیاده سازی فرآیندهای عملیاتی یک مرکز عملیات امنیت در محیط آزمایشگاهی با کمک ArcSight Logger و Splunk Enterprise ارائه خواهد گردید.

دوره SOC متعلق به کجاست؟

دوره SOC تلفیقی از دوره های استاندارد مؤسسه SANS به همراه دوره های Administration/Analyst کمپانی HPE ارائه می گردد.
کمتر سازمانی این روزه ها میباشد که دغدغه امنیت اطلاعات و روشهای نشت اطلاعات و بدافزارها و دیگر چالشهلی مخاطره آمیز را نداشته باشد از این رو با پیشرفت حملات و تهدیدات امنیتی ساخت یافته بخصوص در مورد کشور عزیزمان ایران مقوله امنیت اطلاعات و امنیت شبکه بسیار حائز اهمیت است.

موارد آموزش در دوره soc

سامانه پیشرفته مرکز عملیات امنیت امروزه به عنوان راهکاری جامعه در خصوص برقرای هوشمند امنیت اطلاعات و ارتباطات و دفاع سایبری مطرح می شود که لزوم و اهمیت آن از هیچ متخصصی در حوزه امنیت فناوری پوشیده نیست.
در این دوره آشنایی با اصول و مفاهیم مرکز عملیات امنیت (SOC) ،آشنایی با نحوه ایجاد یک مرکز عملیات و امنیت مؤثر و مزایای آن ،آشنایی با متدهای تشخیص و واکنش سریع در برابر حوادث امنیتی و… از اهداف آموزشی بشمار میروند.

پیش نیازهای دوره

در صورت لزوم افرادی که در این دوره حضور دارند می بایست برای پیش نیاز آشنایی و مهارت در خصوص شبکه های کامپیوتری و همچنین سامانه های امنیتی در حوزه زیر ساخت و End System را داشته و با برخی از محصولات امنیتی آشنایی کلی داشته باشند.
مخاطبین برای این دوره مدیران ارشد فناوری اطلاعات،مدیران امنیت اطلاعات ،کارشناسان ارشد امنیت هستند.

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
3,600,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره SOC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *