در واقع برای اینکه بتوانیم اطلاعات را از چند کامپیوتر بگیریم و یا به چند کامپیوتر بدهیم در صورتی که این کامپیوتر ها بتوانند با هم در ارتباط باشند، باید با یکدیگر شبکه شده باشند، در این مورد در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد تا شما هم با مفهوم شبکه و هم با مفهوم دوره CISCO ISE آشنا شوید.

CISCO ISE چیست؟

وقتی بخواهیم اطلاعات چند کامپیوتر را با هم به اشتراک بگذاریم، می توانیم آنها را به یکدیگر شبکه کنیم، این کار بدون نیاز به اینترنت و فقط با چند ابزار انجام می شود. اما CISCO ISE یک سیستم کنترلی است که دسترسی به شبکه را با استفاده از اقداماتی کنترل می نماید.

سیستم CISCO ISE چطور سیستمی است؟

در واقع یک سیستم کنترل دسترسی و ورود به شبکه است که از طریق فرآیند احراز هویت به کاربران اجازه دسترسی به یک شبکه را می دهد. در واقع ادمین با استفاده از سیسکو ISE می تواند سیاست هایی را برای دسترسی به شبکه ایجاد کند که به آن پروفایلینگ گفته می شود.

در واقع ابزار CISCO ISE این توانایی را دارد که قبل از دسترسی به شبکه هویت و اطلاعات کاربر را بررسی کند و سپس در صورت تطابق امنیتی، به کاربر یا دستگاه اجازه دسترسی و اتصال به شبکه را فراهم نماید. این سیستم بسیاری از وظایف را از قبیل تعریف میهمان، مدیریت لیست دسترسی، تغییرات پورت شبکه و غیره را به صورت خودکار انجام میدهد تا ادمین شبکه به فعالیت های مهمتری بپردازد.

مبانی و بخش های دوره CISCO ISE

عملکرد CISCO ISE با استفاده از گره ها و نودهای زیر انجام می شود و شما می توانید با آنها آشنا شوید:

  • نود مدیریت سیاست: PAN یا نود مدیریت سیاست، جایی است که ادمین شبکه به آن وارد می شود و می تواند سیاست ها را در آنجا تعبیه نماید. همچنین می تواند تغییراتی را در سیسکو ISE انجام دهد و سپس این تغییرات به سرویس ها ارسال می گردند.
  • نود سرویس های سیاست : PSN گره یا جایگاهی است که تصمیمات سیاست ها در آن اتخاذ می شود و همه پیام های شبکه به آن ارسال می گردند. پیام ها پردازش می شوند و سپس در صورت تطابق، PSN تصمیم می گیرد که اجازه را صادر کند یا خیر؟
  • نود مانیتور و عیب یابی : MnT در CISCO ISE بخشی است که گزارشات کامل از لاگین را به ادمین ارائه می کند. همه لاگ ها به این بخش ارسال می شوند و MnT آنها را مرتب می کند و سپس در فرمتی مشخص و خوانا گرد اوری می نماید. همچنین از این نود برای تولید گزارشات مختلف استفاده می شود.
مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
1,200,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره CISCO ISE”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *