۵ اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در سایت - آموزشگاه ویستا 5 اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا
۵ اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در سایت

۵ اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در سایت

 ۵ اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در سایت

یکی از بخش هایی که در بهینه سازی سایت بسیار تاثیر گذا خواهد بود محتوایی است که بر روی سایت قرار میگیرد. با توجه به الگوریتم های تازه منتشر شده از طرف موتور جست و جو گوگل وب سایت هایی که در تلاش هستند تا با کپی نمودن محتوای سایر سایت ها و یا با به کاربردن بیش از حد کلمات کلیدی به صدر نتایج گوگل برسند مورد جریمه قرار گرفته و از لیست جست و جو های گوگل حذف می شوند. از جمله مواردی که طی چند سال گذشته به آن توجه ویژه ای شده است بهینه سازی محتوا در وب سایت می باشد دلیل آن هم مشخص است، یک محتوای بهینه سازی شده می تواند بیشترین تاثیر را در موفقیت یک وب سایت داشته باشد.

مطمئنا بهینه سازی محتوا در وب سایت تنها به کار بردن کلمات کلیدی در متن و عنوان های به کار برده شده در آن نخواهد بود، درست است که می بایست در محتوا سایت چگالی کلمات کلیدی به خوبی رعایت شود اما اصولی بودن محتوا در کنار بدون ایراد نوشتاری و فنی بودن آن نیز دارای اهمیت است تا در نهایت یک محتوا را کاربر پسند نماید. طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات مشخص شده است که بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا برای سایت فعالیت می کنند با یک سری از قواعد اصلی و مهم این زمینه آشنا نبوده و همین امر سبب شده است تا محتواهایی بی کیفیت تولید نمایند. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی ۵ اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در وب سایت شما را با آنها آشنا نماییم تا با بتوانید برای وب سایت خود بهترین محتوا را از جهات مختلف تهیه نمایید پس پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

 • برای موتورهای جستجو می نویسید

یکی از کار هایی که بسیاری از تولید کنندگان محتوا در گذشته انجام می دادند آن بود که با به کار بردن کلمات کلیدی زیاد در یک متن ارزش آن کلمه کلیدی را برای ربات های جست و جوگر بالابرده و همین امر سبب می شد تا آن سایت یا صفحه در صفحه اول سرچ ها قرار گیرد. اما آپدیت های سختگیرانه و پیچیده ای که طی چند سال گذشته بر روی الگوریتم های گوگل اعمال شده است اینگونه محتوانویسی ها را منسوخ نموده است و هدف اول گوگل را کاربر پسندی سایت قرار داده است تا در صورتی که وب سایت طبق روال گذشته قصد گرفتن رتبه های مطلوبی را داشته باشد با شکست رو به رو شده و جایی در این بین نداشته باشد. به همین منظور همواره توصیه شده است که در صورتی که قصد دارید برای وب سایت خود تولید محتوا انجام دهید حتما کاربر پسند بودن آنرا ملاک نوشتن خود قرار دهید. همچنین می توانید کاربر پسند بودن یک مطلب را از BOUNCE RATE آن و همچنین میزان اشتراک گذاری هایی که کاربران در شبکه های اجتماعی انجام داده اند بررسی نمایید.

اگر موارد زیر را انجام دهید، گوگل به راحتی متوجه می شود که برای موتورهای جستجو مطلب خود را نوشته اید:

 • دبرروی کلمات کلیدی اصلی و پربازدید تمرکز کنی

وب سایت هایی که تازه ایجاد می شوند، برای بهینه سازی محتوای سایت خود سعی می کنند که از کلمات کلیدی اصلی در حوزه کسب و کار خود استفاده کنند. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توان مرتکب شد. چون سایت تازه تاسیس از نظر رتبه و شاخص گذاری خیلی با حد ایده آل و استاندارد فاصله دارد، به کار بردن کلمات کلیدی پرجستجو، هیچ کمکی به رتبه سایت شما نمی کند. بلکه بهتر است از کلمات کلیدی ترکیبی استفاده کنید برای اینکه برروی کلمه “فروشگاه کفش” در محتوای خود تمرکز خود، از عبارت “فروشگاه کفش ورزشی مردانه” استفاده کنید. شاید تعداد جستجوی آن کمتر باشد اما این شانس وجود دارد که لینک وب سایتتان اگر محتوا به خوبی نوشته شود، در نتایج و صفحه اول گوگل نشان داده شود.

 • بهینه سازی بیش از حد محتوای سایت

توجه داشته باشید که زیاده روی در هر زمینه ای می تواند به ضرر شما باشد مطمئنا بهینه سازی بیش از حد محتوا هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و وب سایت هایی که محتوایی بیش از حد بهینه سازی شده داشته باشند نیز مورد جریمه قرار خواهند گرفت. یکی از مسائلی که گوگل بر روی آن تمرکز ویژه ای دارد به کار بردن کلمات کلیدی در محتوا و متا تگ ها می باشد که می بایست به این مورد توجه داشته باشید که همواره چگالی کلمات کلیدی به کار برده شده در محتوای خود را رعایت نمایید.

 • لینک بیلدینگ را دست کم گرفته اید

یکی از اصلی ترین مواردی که می بایست در تولید محتوا برای سایت به آن توجه نمود لینک بیلدینگ است زیرا لینک بیلدینگ می تواند بلاگ سایت شما را زنده نگهدارد به خصوص مطالب قدیمی که لینک بیلدینگ در آنها بسیار بیشتر تاثیر گذار خواهد بود. در صورتی که یک محتوای کاربر پسند نوشته باشید کاربران آنرا در وب سایت ها، وبلاگها و شبکه های اجتماعی خود بازنشر می دهند و همین امر می تواند برای وب سایت شما یک بک لینک مثبت و مفید در نظر گرفته شود حال این شما هستید که می بایست با انجام لینک بیلدینگ اصولی و حرفه ای سایر صفحات وب سایت خود را به صفحه ی محبوب طرفداران لینک کنید تا کاربران بتوانند با مراجعه به سایر صفحات از آنها نیز دیدن نموده و مدت زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری نمایند. همچنین ربات های گوگل با بررسی این صفحه از سایت شما سایر لینک های درون آنرا نیز بررسی نموده و همین امر سبب افزایش رتبه سایت شما در کلمات لینک شده نیز خواهد شد. دو نکته در رابطه با لینک های داخلی وجود دارند که اصلی ترین آن رعایت چگالی استفاده از لینک داخلی بوده و دوم اینکه همواره سعی کنید کلمه کلیدی که قصد لینک دادن آن را دارید به صفحه ای با همان عنوان لینک شود تا تاثیرات مثبت بیشتری را بر روی سایت شما قرار دهد.

در بخش دیگری از لینک بیلدینگ شما می بایست مراقب لینک های اسپم موجود در نظرات وب سایت خود باشید، به همین منظور در گام اول بخش نظرات را طوری تنظیم کنید تا پس از تایید شما بر روی سایت قرار گیرند و همچنین لینک هایی که در بخش نظرات سایت قرار داده می شوند را به صورت نوفالو قرار دهید تا تاثیری بر روی سایت شما نداشته باشند.

مورد دیگری که در این زمینه می بایست به آنها توجه نمایید این است که صفحات وب سایت خود را در صورتی به هم مرتبط نمایید که از نظر محتوایی نیز به هم مرتبط باشند زیرا صفحاتی که ارتباط معنایی و مفهومی با هم ندارند در صورتی که به هم از طریق لینک بیلدینگ مرتبط شوند برای وب سایت شما امتیاز منفی خواهند داشت.

 • تمرکز اصلی را بر روی کلمه کلیدی قرار داده اید

شاید در گذشته کلمات کلیدی بیشترین تاثیر را بر روی موفقیت سایت داشتند اما امروزه این تاثیر به حداقل رسیده است و شما می بایست تنها تمرکز خود را به تولید محتوای بهینه در سایت قرار دهید و سعی کنید آنچه را که مخاطبین سایت شما به دنبال آن هستند را در اختیار آنها قرار دهید، مطمئنا با راضی بودن کاربران از وب سایت شما گوگل نیز از وب سایت شما راضی خواهد بود.

 • قرار دادن محتوا در شبکه های اجتماعی را محدود کرده اید

با توجه به تاثیرات بسیار مثبتی که شبکه های اجتماعی امروزه بر روی وب سایت ها و محبوبیت آنها قرار می دهند لزوم بهره مندی از آنها بیش از پیش احساس می شود. شاید شما تنها یکبار محتوای وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی خود منتشر نمایید اما در صورتی که هر محتوایی که بر روی سایت قرار می دهید قابلیت انتشار توسط کاربران را داشته باشد کاربران وب سایت شما می توانند در چند ثانیه نسبت به انتشار محتوای سایت شما بر روی شبکه های اجتماعی خود اقدام نمایند و همین امر سبب می شود تا محتوای سایت شما در بسیاری از صفحات موجود در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شود. مطمئنا بک لینکی که از شبکه اجتماعی توئیتر و یا امثال آن به وب سایت شما میرسد می تواند تاثیر بسیار بیشتری از یک سایت معمولی داشته باشد.

منبع: محتوا ایده ال

5/5 ( 1 بازدید )

دیدگاه مشتریان

قوانین و مقررات

0.0
00

قوانین و مقررات عمومی سایت گروه آموزش ویستا

مقررات ذکر شده در زیر، مجموعه قوانین حاکم بر گروه آموزش ویستا می باشد، و ثبت نام و عضویت شما در سایت گروه آموزش ویستا به این معنی است که از این قوانین آگاهی داشته و آنها را پذیرفته اید. بنابراین توصیه می گردد قبل از ثبت نام حتما اقدام به مطالعه این مجموعه قوانین بفرمایید. ایجاد هر گونه تغییراتی در قوانین این سایت از اختیارات گروه آموزش ویستا است؛ و هر گونه تغییری در قوانین از طریق همین صفحه (صفحه قوانین و مقررات) به اطلاع اعضا محترم خواهد رسید. بنابراین تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی و ثبت قوانین سایت گروه آموزش ویستا این صفحه می باشد. در صورت ایجاد تغییر در قوانین ابتدا از طریق این صفحه اطلاع رسانی صورت می گیرد؛ و بلافاصله بعد از درج قانون جدید در سایت گروه آموزش ویستا ، قوانین جدید لازم¬الاجرا می باشند.

 • پایگاه اینترنتی گروه آموزش ویستا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 • پایگاه اینترنتی گروه آموزش ویستا در چارچوب قوانین تجارت الکترونیکی و جرایم رایانه ای کشور فعالیت می¬نماید. همچنین تمامی اعضا این باشگاه نیز به این مجموعه قوانین مقید می باشند.
 • اطلاعات، محتویات و خدمات ارائه شده در این وب سایت مختص اعضا گروه آموزش ویستا می باشد و همچنین مالکیت معنوی این محتوا در اختیار شرکت پیشگامان ویستا است؛ بنابراین هر گونه سوء استفاده از محتوا مغایر با قوانین سایت گروه آموزش ویستا بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. البته استفاده از محتویات سایت برای وبگاه ها و وبلاگهای شخصی برای استفاده های غیر تجاری با ذکر منبع بلامانع است.
 • هر گونه استفاده از “page-scrape”، “robot”، ”spider” یا سایر ابزارهای اتوماتیک، الگوریتم، برنامه یا مراحل دستی مشابه برای دستیابی، مالکیت، کپی یا هدایت قسمتی از وب سایت ممنوع می باشد. همچنین به کارگیری هر روش دیگری برای فراگیری ساختار وب سایت یا تلاش برای کسب اجزاء، اسناد یا اطلاعات وب سایت ممنوع می باشد. دسترسی غیرمجاز به هر یک از قسمت ها یا مشخصات وب سایت یا سایر سرویس های ارائه شده آن از طریق هک کردن، رمزگشایی و نیز سایر روش های غیرمجاز ممنوع بوده و عواقب قانونی خواهد داشت.
 • گروه آموزش ویستا هیچ مسئولیتی در قبال لینک های اتصال به سایر وب سایتها ندارد. محتوا، قوانین، ضوابط و مقررات وب سایتهای لینک شده از طریق این سایت، قطعا محتوا و ساختاری متفاوت خواهند داشت و اینکه لینک وب سایت مذکور در این سایت قرار گرفته، دلیل بر تایید آن وب سایت از طرف گروه آموزش ویستا نمی باشد. بنابراین توصیه اکید می شود، نسبت به حق مالکیت، ضوابط و شرایط وب سایت گروه آموزش ویستا مورد نظر توجه فرمایید.
 • تمامی محتویات این وب سایت ازجمله متن ها، تصاویر، لوگوها، نمادها، عکس ها و نرم افزارها، دارایی های شرکت پیشگامان ویستا محسوب شده و تلفیق (به معنای جمع آوری، مرتب سازی و گرد هم آوری) محتویات این سایت نیز منحصراً متعلق به شرکت پیشگامان ویستا بوده و توسط قوانین بین¬المللی کپی رایت محافظت می گردد. بنابراین استفاده¬هایی همچون بازسازی، تغییر، مشارکت، انتقال، چاپ مجدد، نمایش یا استفاده از محتویات و مطالب این وب سایت ممنوع می باشد.
 • استفاده از وب ¬سایت به هر روشی که سبب آسیب دیدگی ، ایجاد وقفه یا زیان رسیدن به آن شود، ممنوع می باشد. بدین وسیله تمامی اعضاء توافق می نمایند که در صورت نقض مقررات و قوانین مربوطه، تمامی خسارات احتمالی وارده بر شرکت پیشگامان ویستا ، کارکنان و شرکت های تابعه آن را بر عهده بگیرند.
 • ارسال هر گونه موضوعات خلاف قانون، خلاف شرع و خلاف اخلاق در وب سایت ممنوع می باشد. همچنین درج مطالب فریب دهنده و خلاف واقع پیگرد قانونی دارد. همینطور ارسال و یا استفاده از مطالب و موضوعاتی که حاوی ویروسهای نرم افزاری، فعالیتهای سیاسی، درخواستهای تجاری، نامه های زنجیره ای و یا SPAM باشند نیز ممنوع می باشد
 • استفاده از وب سایت به هر شکلی که سبب ایجاد آزردگی خاطر، ناراحتی و یا هیجان بی مورد سایرین گردد، ممنوع می باشد
 • مسئولیت مطالب ارسال شده توسط اعضا به عهده خود ایشان بوده و لزوماً مورد تایید پیشگامان ویستا نمی باشد
 • برای اینکه فرد عضو بتواند از محتوا و امکانات گروه آموزش ویستا استفاده کند، باید در چارچوب قوانین سایت گروه آموزش ویستا فعالیت کند؛ هرگونه تخطی از این قوانین توسط عضو این اختیار را به شرکت می دهد که با فرد خاطی برخورد کند. تصمیم گیری در مورد نحوه برخورد با اعضایی که قوانین سایت را رعایت نمی کنند، به عهده شرکت می‌باشد. این مجازات می تواند، کسر قسمتی و یا تمامی امتیازات فرد عضو باشد، می تواند گرفتن دسترسی عضو به بخشهایی از سایت باشد، و یا حتی منجر به ابطال عضویت فرد در گروه آموزش ویستا گردد. در اینصورت فرد هیچ گونه حق ادعا و اعتراضی به تصمیم گرفته شده نخواهد داشت.
 • تبلیغ و یا فروش مستقیم و یا غیر مستیم هر نوع محصول مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران در وب سایت گروه آموزش ویستا اکیدا ممنوع می باشد .

http://iranlaws.hamrahnet.com/ لینک سایت قوانین جمهوری اسلامی ایران

http://internet.ir/crime_index.html لینک جرایم رایانه ای

http://www.ecommerce.gov.ir/ قوانین تجارت الکترونیکی

— نکات ضروری ثبت نام آنلاین :

خواندن اطلاعات مربوط به دوره مندرج در صفحه اختصاصی هر دوره و اطلاع از پیش نیازهای لازم برای انتخاب دوره ضروری می باشد .

با توجه به تخصصی بودن دوره ها امکان تغییر زمان برگزاری دوره وجود دارد لذا آمادگی به جهت تطبیق زمانبندی گروه آموزش ویستا لازم است

در وارد کردن اطلاعات هویتی و شماره های تماس و ایمیل دقت فرمایید لذا در صورت ذکر اطلاعات ناصحیح مسئولیت عدم اطلاع رسانی با متقاضی خواهد بود

ثبت نام نهایی به صورت حضوری انجام می گردد لذا همراه داشتن کارت ملی و یک قطعه عکس الزامی است .

پس از ثبت نام و واریز وجه امکان انصراف و استرداد وجه مقدور نمی‌باشد و فقط در مواقع خاص امکان حضور در دوره جایگزین میسر است .

کسب نمره ۶۵ از ۱۰۰ به منظور صدور گواهی پایان دوره نیاز می باشد .

 

 • تعهدات موسسه در قبال دانشجو

  موسسه متعهد است که اطلاعات مشاوره ای در خصوص دوره مورد تقاضای دانشجو را در اختیار ایشان قرار دهد .

  موسسه متعهد است در قبال پرداختهای دانشجو بابت شهریه رسید مستند ارائه نماید .

  موسسه متعهد است در صورتی که برای دانشجوی ثبت نامی مشکلات جسمی یا پزشکی با گواهی معتبر پیش آمد،نسبت به شرکت دادن دانشجو در دوره جایگزین اقدام نماید.

  موسسه متعهد است که مدرس مناسب جهت تدریس دوره مورد نظر متقاضی را انتخاب نماید . میزان توانایی و مهارت مدرس به وسیله برگزاری نظر سنجی دوره  پس از طی ۵ الی ۱۰ ساعت از کلاس (حدودا جلسات سوم دوره های ترمیک ) ارزیابی می گردد .

  موسسه متعهد است در صورت ضعف مهارت فنی مدرس و یا نقص انظباطی مدرس ، مدرس دیگری را جهت اتمام دوره جایگزین و یا دانشجویان دوره را در دوره  مشابه دیگری ادغام نماید .

  موسسه متعهد است سرفصلهای دوره را به دانشجو ارائه نماید .

  موسسه متعهد است تجهیزات فنی مورد نیاز دوره را که از طرف مدرس قبل از شروع دوره درخواست داده شده است را فراهم نماید .

  موسسه متعهد است که یک نفر پشتیبان فنی جهت رفع مشکلات احتمالی در کلاس را انتصاب نماید .

  موسسه متعهد است که تغییر برنامه جلسات کلاس را از طریق اطلاعات تماسی که دانشجو در فرم ثبت نام خود درج نموده به ایشان اطلاع رسانی نماید.

  موسسه متعهد است که لیست حضور و غیاب دانشجویان به همراه نمرات و نظر سنجی دوره را در اختیار محل کار فرمای دانشجو قرار دهد

  موسسه متعهد است در صورت کسب حداقل نمره ۷۵ واحد از ۱۰۰ واحد امتحان پایان دوره ، ظرف مدت یک ماه نسبت به صدور مدرک دانشجو اقدام نماید .

 • تعهدات دانشجو در قبال موسسه

  دانشجو متعهد است که دوره پیش نیاز مربوط به دوره مورد تقاضای خود را گذرانده باشد . در غیر این صورت مسئولیت مفید نبودن دوره به عهده دانشجو است

  دانشجو متعهد است که اطلاعات لازم در فرم ثبت نام را به صورت صحیح و کامل درج نماید تا در خصوص اطلاع رسانی موسسه ، صدور مدرک و مراتب حقوقی

  خللی ایجاد ننماید . در ضمن دانشجو با ثبت نام خود رسما موافقت خود را با ارسال پیامهای اطلاع رسانی اعلام می نماید .

  دانشجو متعهد است که مراتب بعدی ثبت نام شامل ارائه مدارک لازم مانند عکس ، کپی مدارک شناسایی و تسویه حساب کامل و تاییدیه واحد مالی موسسه جهت حضور در کلاس را به نحو احسن انجام دهد

  دانشجو آگاه است که پس از ثبت نام امکان انصراف و استرداد شهریه به هیچ عنوان میسر نمی باشد،دانشجو متعهد می شود که به هرگونه تصمیمات موسسه در قبال برگزاری کلاس تمکین نماید.تنها درصورت بروز مشکلات پزشکی جهت عدم امکان حضور با ارائه مستندات پزشکی معتبر می تواند درخواست جابجایی دوره نماید.

  دانشجو متعهد است که نظر خود را در خصوص مدرس و شرایط برگزاری دوره از طریق درج در فرم های نظر سنجی به موسسه اعلام نماید . در غیر این صورت موسسه در قبال نارضایتی دانشجو مسئولیتی نخواهد داشت .

  دانشجو متعهد است در صورت صلاحدید موسسه در خصوص جایگزینی مدرس و یا تشکیل جلسات فوق العاده و یا تغییرات زمان بندی دوره از تصمیمات موسسه تمکین نماید .

  دانشجو متعهد است هنگامی که به دلایل کاری یا شخصی امکان ادامه حضور در دوره را ندارد ، مانند سایرین به تعهدات خود در هنگام ثبت نام پایبند باشد

  دانشجو متعهد است به هیچ نوعی ضبط تصویری از کلاس را انجام ندهد و در خصوص ضبط صدای کلاس با مشاور دپارتمان خود هماهنگی لازم را انجام دهد

  بدیهی است که در صورت موافقت موسسه با ضبط صدا ، در اختیار قرار دادن آن به افراد خارج از کلاس ممنوع و امری غیر اخلاقی می باشد

  دانشجو متعهد است در تنظیمات سیستمها و تجهیزات در کلاس ، بدون هماهنگی با پشتیبان فنی موسسه تغییری ایجاد ننماید .

  دانشجو متعهد است در صورتی که خسارتی به کلیه تجهیزات و ادوات آموزشی موسسه وارد نماید ، مسئولیت جبران خسارت را بپذیرد .

  دانشجو متعهد است تنها سوالات محدوده سرفصلهای ارائه شده را مطرح نماید و در موارد طرح مشاوره ، پروژه ، خرید تجهیزات و ….. با موسسه هماهنگ نماید

  دانشجو متعهد است در حفظ نظم و آرامش کلاس نهایت تلاش خود را به کار گیرد . در غیر این صورت موسسه حق خارج کردن دانشجو از دوره را دارد

  دانشجو متعهد است در ۷۵ درصد تعداد جلسات دوره و حتما در جلسه امتحان پایان دوره جهت احراز صلاحیت دریافت مدرک شرکت نماید .

  دانشجو متعهد است در صورت دارا بودن شرایط دریافت مدرک پایان دوره ، درخواست مدرک خود را در موسسه و یا در سایت به صورت رسمی اعلام نماید

  دانشجو متعهد است که در حفظ و نگهداری مدرک خود کوشا باشد ، در غیر این صورت مدرک المثنی به هیچ وجه صادر نمی گردد .

5/5 ( 1 بازدید )

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
۹۷,۰۸,۲۷
برچسب ها

ورکشاپ Adobe Premiere pro

مطالب مرتبط

Top