دوره SCOM - آموزشگاه ویستا
دوره SCOM

دوره SCOM

دوره ی SCOM مخفف شده ی System Center Operation Manager است که درمورد نرم افزار قدرتمندی که شرکت مایکروسافت برای پایش یا مانیتورینگ و گزارش گیری از عملکرد سرویس ها و برنامه های کاربردی، مخصوص سیستم عامل خود یعنی مایکروسافت، طراحی و تولید کرده است، می باشد.

هر مهندس IT که بخواهد کنترل و مانیتورینگ یک شبکه را به عهده بگیرد، باید با نرم افزارهایی از خانواده ی سیستم سنتر آشنایی داشته باشد. یکی از این نرم افزارهایی که به کمک مهندسین شتافته تا از وجود نقص های درون شبکه ای جلوگیری کند، همین نرم افزار “مدیریت عملیات سیستم سنتر” است.

با استفاده از این نرم افزار می توانید به شبکه ی خود این امکان را بدهید تا در صورت بروز مشکل، مدیر شبکه را در جریان بگذارد و علاوه بر آن، عملیات ترمیم شبکه را نیز شروع کند.

در این گونه نرم افزارها Agent هایی وجود دارد که بر روی سیستم نصب می شوند و کار اطمینان از سلامت شبکه را انجام می دهند. در این دوره، Deploy نمودن  Agentها نیز آموزش داده می شود.

Alert Noise ها، مشکل ها و نقص هایی هستند که در یک سیستم و شبکه می توانند اتفاق بیفتند. در این دوره به شما نحوه ی Tune نمودن این نقص ها را آموزش خواهند داد تا در صورت بروز چنین مشکل هایی، بتوانید آن ها را برطرف کنید و یا قبل از بوجود آمدن آنها، از بروز آن ها جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید:  دوره SCSM

در حقیقت شما در ابتدا ی این دوره، با ساختار SCOM 2012 آشنا خواهید شد و در ادامه نیز با Featureها و گزینه هایی که شما را در امر مانیتورینگ شبکه یاری می کنند، آشنایی کامل پیدا خواهید کرد.

به طور خلاصه اگر می خواهید از سلامت سیستم های شبکه ی خود اطمینان داشته باشید، بهتر است هرچه زودتر کار با این نرم افزار را بلد شده و از آن استفاده کنید.

0/5 ( 0 بازدید )

دیدگاه مشتریان

 1. matin
  ۲۲:۳۱ مورخه ۱۹ اردیبهشت ۹۷

  بسیار هم عالی
  شرایطش چطوره؟

 2. حسین
  ۲۲:۳۲ مورخه ۱۹ اردیبهشت ۹۷

  سلام
  هزینه اش چقدره؟

جزئیات مطلب

اهداف کلی:

- SCOM Architecture

- SCOM Core Component

- SCOM Service Monitoring

- SCOM OS Monitoring

- SCOM Network Device Monitoring

پیشناز:
MCSA
تاریخ انتشار:
۹۷,۰۲,۱۹
برچسب ها

ورکشاپ Adobe Premiere pro

مطالب مرتبط

جدیدترین محتوا های وبلاگ را از این به بعد به صورت پادکست گوش دهیدشروع
+ +
Top