دوره SERVICE MANAGER - آموزشگاه ویستا
دوره SERVICE MANAGER

دوره SERVICE MANAGER

دوره ی آموزشی ITIL SERVICE MANAGER از دوره هایی است که در رسته ی دوره های مدیریتی قرار گرفته و به عنوان یک ابزار در زمینه ی مدیریت پروژه ها مبتنی بر روش های IT، شناخته می شود.
از آنجایی که در تمامی دنیای امروزه، تکنولوژی در همه ی زمینه ها به فعالیت می پردازد و تمامی قله های علمی را فتح می کند، در زمینه ی کسب و کار نیز می توان گفت که تکنولوژی به سمتی پیشرفت می کند که تمامی شیوه های کسب و کار را مبتنی بر خود سازد. اما تا امروز، تمامی سازمان ها و تیم های کسب و کاری که از تکنولوژی برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کرده اند، نتایج قابل قبولی را دریافت کرده اند.
در این دوره SERVICE MANAGER سعی می شود تا مخاطبان را با مفهوم چرخه ی عمر خدمات به منظور بهبود فعالیت های کسب و کار در حوزه ی خدمات فناوری اطلاعات، آشنا سازد. همچنین این دوره به شما آموزش می دهد تا استراتژی ها، طراحی، ارائه، پشتیبانی و… را در زمینه ی خدمات فناوری اطلاعات و همسویی آن ها با کسب و کار خود را بهتر از قبل شناخته و از روش هایی که در این دوره به شما آموزش داده می شوند استفاده کنید تا نگاهی نوین به این گونه کسب و کارها داشته باشید. دوره ی ITIL FOUNDATION نیز که از خانواده ی دوره های ITIL به شمار می رود، می تواند به عنوان پیش نیاز این دوره به شمار رود و شما را برای شروع این دوره SERVICE MANAGER به خوبی آماده سازد. مخاطبین این دوره نیز تمامی افراد هستند و تمامی کسانی که پیش نیاز این دوره را پشت سر گذاشته باشند و با دید باز به سمت کسب و کار همسو با خدمات فناوری اطلاعات حرکت کنند، می توانند جزو مخاطبین این دوره به شمار روند.

بیشتر بخوانید:  دوره Asterisk Foundation
0/5 ( 0 بازدید )

دیدگاه مشتریان

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
۹۷,۰۵,۰۷
برچسب ها

ورکشاپ Adobe Premiere pro

مطالب مرتبط

دوره JUNIPER SSG MODEL FOUNDATION

دوره ی آموزشی JUNIPER SSG MODEL FOUNDATION از جمله دوره هایی است که براساس تامین ...
دوره JUNIPER SSG MODEL FOUNDATION
امتیاز

دوره Asterisk Foundation

دوره آموزشی Asterisk Foundation یکی از دوره هایی است که به منظور گسترش بحث ارتباطات ...
دوره Asterisk Foundation
امتیاز
جدیدترین محتوا های وبلاگ را از این به بعد به صورت پادکست گوش دهیدشروع
+ +
Top