افزایش ورودی وب سایت به کمک UX - آموزشگاه ویستا
افزایش ورودی وب سایت به کمک UX

افزایش ورودی وب سایت به کمک UX

کار طراحان یو ایکس موثرتر کردن کاربران و افزایش رضایت آن ها و به نوبه ی خود،افزایش موفقیت شماست.اما حفظ تعادل بین اهداف کاربران و کسب و کار شما،کار مشکلی است.
یو ایکس،با طراحی رابط کاربری تفاوت دارد.حتی شباهتی هم ندارند.ربطی با فوتوشاپ ندارد و اخرمرحله ی ساخت یک محصول هم نیست.اگر با استراتژی های کاربرمحور،تجزیه و تحلیل،مطالعات کاربری و جنبه های روان شناسانه از طراحی سروکار دارید،این چیزی ست که ما از آن،به عنوان طراحی یو ایکس یاد می کنیم.روش های زیادی برای کمک به شما در این باره وجود دارد.

دانش دستگاه مورد استفاده:نقاط ضعف و قوت دستگاه مورد استفاده چیست و آیا این موضوع بر محصول شما تاثیر می گذارد؟
یک دستگاه لمسی،به طور حتم،کارکرد متفاوتی با کامپیوتر میزی دارد.
افراد نوشتاری:کاربر معمول شما چه شکلی است؟ چگونه با محصول شما ارتباط دارند؟
الگوهای طراحی:راه پذیرفته شده ی رایج برای بررسی وب سایت های تجارت الکترونیک چیست؟
در پروژه های بزرگ،طراحی یو ایکس کاملا از طراحی رابط کاربر واقعی،معماری اطلاعات و طراحی تعاملات جداست.گرچه،در واقع این امر در اکثر سازمان ها و موسسات تازه تاسیس، به ندرت اتفاق می افتد و معمولا این جنبه ها با هم در قالب یک کار ترکیب می شوند.
یو ایکس به طور قطع،چیزی ست که آن را احساس می کنیدجالب است بدانید که، یو ایکس فقط بر پایه ی اعتقادات نیست بلکه توسط روان شناسی و دانش چگونگی تعامل انسان ها و رفتارشان حمایت می شود.انتخاب کردن و ناامید شدن،نقش مهمی تعاملات دنیای دیجیتال بازی می کند.چگونه گی به نظر رسیدن یک چیز و چگونگی هوشمندانه بودن تعاملات به طور مستقیم نشان دهنده ی چگونگی احساس ما در مورد یک محصول است.
انجام یک کار عالی در حوزه ی یو ایکس،به این معنی است که شما یک حق انتخاب چندگانه دارید.می توانید از ردیابی چشمی برای شناخت بهتر کاربران و بهبود محصولتان برای راحتی بهتر کاربران،استفاده کنید.اکثرا،یو ایکس از دیدگاه های مختلفی عمل می کند.

بیشتر بخوانید:  دوره ASP.NET

روان شناسی:انگیزه های کاربر چیست؟ برای مثال،آیا می دانستید که کاربران قدرتی،فقط چند درصد از کل کاربران پایه ی محصول شما هستند؟به عبارت دیگر،در درجه ی اول،با ذهنیت کاربران قدرتی طراحی نمی کنید.
کارکرد:چرا کاربر گیج شده است؟ کارایی طراحی انجام شده بخشی از کارکرد است.برای مثال،در نظر میگیرید که چه سلسله مراتبی از اطلاعات برای وب سایت،موثرتر است؟
طراحی:چرا کاربر به ما اطمینان ندارد؟ رنگ و کنتراست بسیار مهم و برای مردم دارای مفهوم هستند.لازم است تا قبل از آغاز طراحی،در مورد آن خوب فکر کنید.

تجزیه و تحلیل:رتبه ی سایت به شما چه چیزهایی می گوید؟

چه ارزش هایی دریافت می کنم؟

اکنون،هدف طراحی یو ایکس،بهبود جنبه های سودمند آن است.پشت این شکست ها در تجزیه و تحلیل،چه دلیلی نهفته است؟چه چیزی کاربر را گمراه کرده است؟چگونه می توانیم کارکرد وب سایتمان را بهبود بخشیم؟
بهبود وظیفه ی سایت شما،با تفکر در مورد یو ایکس آغاز می شود.لحظه ای که اهداف کاربر با اهداف کسب و کار شما هم تراز می شود،یعنی در مسیر درستی برای موفقیت محصولتان قرار دارید.

شرکت ها چگونه از یو ایکس استفاده می کنند؟

به مشتریانتان گوش کنید.این تنها چیزی ست که اهمیت دارد.

در آخر،همه چیز در مورد کاربر و تجربیاتش است که با آن یاد می گیرید که آن را درک کنید و بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید:  دوره JAVA

اگر به کاربرانتان گوش کنید م نیازهایشان را پالایش کنید،در مسیر درستی قدم گذاشته اید.

یو ایکس،قطعه ای از یک پازل است.
بله،یو ایکس برای محصولات عالی،نرم افزارها و سیستم ها حیاتی است.اما به یاد داشته باشید که تجربیات عالی،نیازمند توسعه استثنایی محصول،برای حمایت از آن است.یک طراح همچنان نیازمند پیکسل های هنر و صنعت است.
یو ایکس،دیگر یک چیز تازه و نوظهور نیست.یو ایکس در حال بلوغ است و تجزیه و تحلیل ها نشان دهنده ی ارزش افزاینده ی استخدام طراحان یو ایکس است.
یو ایکس چیزی نیست که شما آن را فراهم کنید،بلکه چیزی شبیه صفات و شخصیات انسان است….

0/5 ( 0 بازدید )

دیدگاه مشتریان

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
۹۷,۰۵,۲۵
برچسب ها

ورکشاپ Adobe Premiere pro

مطالب مرتبط

جدیدترین محتوا های وبلاگ را از این به بعد به صورت پادکست گوش دهیدشروع
+ +
Top