دوره CDCM - آموزشگاه ویستا
دوره CDCM

دوره CDCM

دوره ی آموزشی CDCM به معنی مدیریت مراکز داده (Certified Data Center Manager)، از جمله دوره هایی است که به منظور آشنایی بیشتر با دیتاسنترها و نحوه ی فعالیت آن ها در راستای مدیریت، برای شما عزیزان ارائه شده است.
شما برای راه اندازی یک دیتاسنتر، ابتدا نیازمند کسب دانش درمورد چیستی آن و سپس آموختن چگونگی فعالیت های آن می باشید. که تمامی این مباحث در دوره های پایه ای دیتاسنتر آموزش داده می شوند. سپس نیازمند دانشی در مورد چگونگی نصب و راه اندازی آن و همچنین چگونگی محل قرار گیری و… می باشید، که ایضاً این مباحث نیز در دوره های ابتدایی به شما آموزش داده می شوند.
اما در این دوره، شما با چگونگی مدیریت و manage کردن یک سیستم دیتاسنتر آشنا خواهید شد که اولیه ترین نیاز هر سیستم دیتاسنتر به شمار می رود. در یک مرکز داده (دیتاسنتر)، مفاهیم و عملکردهای مدیریتی، علاوه بر جنبه ی فنی، از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. اگر به دنبال این هستید که ابتدا به صورت تئوری و سپس به صورت عملی، مفاهیم مدیریتی در مراکز داده را فراگرفته و از آن ها در دیتاسنترهای تحت نظر خود استفاده کنید، این دوره می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود.
هدف ما در انتهای این دوره این است که شما توانایی انجام فعالیت های زیر را به درستی فراگرفته باشید:
برنامه ی استراتژیک و عملیاتی دیتاسنتر را تدوین کنید. معماری ساختار یک دیتاسنتر را انجام دهید. ابزارهای مدیریت تجهیزات مراکز داده را شناسایی نموده و از آن ها استفاده کنید. نحوه ی مدیریت ریسک، پروژه و چارچوب مراکز داده را تشریح کنید و همچنین نحوه ی هوشمندی در مدیریت مرکز داده را تشریح نمایید.
از جمله مخاطبین اصلی این دوره می توان به مدیران دیتاسنترها، کارکنان فنی دیتاسنترها، دانشجویان علاقمند به مباحث مراکز داده و… اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:  دوره CDCE
0/5 ( 0 بازدید )

دیدگاه مشتریان

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
۹۷,۰۳,۱۱
برچسب ها

ورکشاپ Adobe Premiere pro

مطالب مرتبط

دوره CDCP

دوره ی تخصصی آموزش CDCP به معنی Certified Data Center Professional، از جمله دوره هایی ...
دوره CDCP
امتیاز
جدیدترین محتوا های وبلاگ را از این به بعد به صورت پادکست گوش دهیدشروع
+ +
Top