دستگیری دانشمندان هسته‌ای روسی به جرم استخراج بیت کوین

دستگیری دانشمندان هسته‌ای روسی به جرم استخراج بیت کوین

به گزارش خبرگزاری روسی Interfix ، چندین تن از دانشمندان تأسیسات هسته‌ای روسیه به جرم سو استفاده از منابع پردازشی دفتر کار خود در جهت استخراج ارز مجازی دستگیر شدند.
مظنونین روسی دستگیر شده، مهندسین تأسیسات مرکزی هسته‌ای روسیه هستند که در بخش توسعه تسلیحات هسته‌ای فعالیت دارند.
مرکز مذکور در منطقه حافظت شده امنیتی Sarov ، واقع شده که در سال ۲۰۱۱ دوازدهمین ابرکامپیوتر قدرتمند دنیا را با قدرت ۱ پتافلاپ راه‌اندازی کرده است.
بنا به گزارش رسانه‌های روسی این مهندسین از منابع این ابرکامپیوتر برای مقاصد شخصی خود یعنی استخراج بیت کوین بهره‌برداری کرده‌اند.
این افراد هم اکنون تحت بازداشت سرویس امنیتی فدرال روسیه FSB قرار داشته و این سرویس اطلاعاتی درباره جزییات این موضوع تا زمان انتشار این خبر منتشر نکرده است.
گفتنی است در یک سال گذشته نوسانات ارزش ارزهای مجازی بیش از پیش، توجه علاقه‌مندان این حوزه را برای کسب درآمد به سوی خود جلب کرده است. در واقع استخراج هر بیت کوین نیازمند قدرت محاسباتی بالا و انرژی فراوانی است.
لازم به ذکر است روسیه به دلیل وجود منابع انرژی کم هزینه یکی از کشورهای فعال در زمینه استخراج ارزهای مجازی است، برای نمونه یکی از تجار این کشور با نام Alexey Kolesnik دو نیروگاه برق جدا برای تأمین برق مراکز داده استخراج بیت کوین خریداری کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *