اچ پی از جدیدترین مانیتورهای حرفه‌ای خود رونمایی کرد

اچ پی از جدیدترین مانیتورهای حرفه‌ای خود رونمایی کرد

کمپانی اچ پی به تازگی از سه مانیتور جدید خود رونمایی کرد. این سه مانیتور با نام‌های Z27،Z32 و Z4، دارای رزولوشن ۴K و درگاه USB-C است که اتصال این مانیتورها را به دستگاه‌های مختلف را ساده کرده است و رنگ‌های sRGB را با دقت بالا به نمایش خواهند گذاشت.

مخاطبان اصلی این مانیتورها افراد حرفه‌ای هستند که به پنل IPS LCD با رزولوشن ۴k، عمق رنگ ۱۰ بیتی و زاویه‌ی نمایش ۱۷۸درجه نیاز دارند. در اپلیکیشن‌هایی که از خروجی رنگ ۱۰ بیتی پشتیبانی می‌کنند، امکان مشاهده‌ی طیف‌های رنگی یکدست‌تری وجود خواهد داشت؛ اما هیچ‌کدام از این نمایشگرها پهنه‌ی رنگی (گاموت) گسترده‌ای ندارند و با پوشش ۱۰۰ درصدی محدوده‌ی رنگی sRGB شاید برای برخی از کارهای گرافیکی مناسب نباشند.
این مانیتورهای جدید اچ پی از نظر ظاهری به یکدیگر شباهت دارند اما قابل توجه است که هیچکدام از نظر کارایی یکسان نیستند. جالب است بدانید با افزایش اندازه‌ی مانیتور، ویژگی‌های ارگونومی کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال در مدل ۲۷ اینچی تمام تنظیمات (چرخش حول محور افقی و عمودی،‌ خم شدن به سمت عقب و جلو و تنظیم ارتفاع) امکان‌پذیر است. اما در مدل ۳۲ اینچی امکان چرخش نمایشگر وجود ندارد و در مدل ۴۳ اینچی، علاوه بر نبود امکان چرخش، تنظیم ارتفاع هم ممکن نیست. اما نگران نباشید چرا که تمامی این محدودیت‌ها با پایه‌های VESA از بین خواهد رفت و می‌توانید پایه‌ی آن‌ها را تغییر دهید. از نظر حاشیه‌های دستگاه نیز هر سه مدل با هم متفاوت هستند. در مدل ۳۲ اینچی حاشیه‌های چهار طرف مانیتور بسیار باریک هستند؛ اما در مدل ۲۷ اینچی تنها حاشیه‌های سه‌طرف نمایشگر باریک هستند و مدل ۴۳ اینچی فاقد حاشیه‌های فوق‌ باریک است؛ پس اگر می‌خواهید چند نمایشگر را در کنار یکدیگر قرار دهید تا تصویر بزرگ‌تری تشکیل دهید، باید مدل ۳۲ اینچی را انتخاب کنید.

این مانیتورها نیز از نظر اتصالات دارای درگاه DisplayPort 1.2 در اندازه‌های استاندارد و مینی و همچنین درگاه HDMI 2 هستند؛ همچنین هر سه مانیتور جدید اچ ‌پی، از درگاه USB-C پشتیبانی کرده که دارای استاندارد‌های DisplayPort 1.2 و HCDP 2.2 نیز هستند. این مانیتورها دارای سه درگاه USB 3.0 است که دو درگاه در پشت و یک درگاه در کنار نمایشگر قرار دارد. به گفته اچ پی فروش مدل‌های ۲۷، ۳۲ و ۴۳ اینچی به‌زودی از طریق وب ‌سایت این کمپانی شروع خواهد شد و قیمت آن‌ها به‌ ترتیب ۵۵۹، ۸۹۹ و ۷۹۹ دلار خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *