مدیریت بحران کشور هند به کمک اینترنت اشیاء

مدیریت بحران هند به کمک اینترنت اشیاء

گروه عملیاتی دیجیتالی هند (DIAG)، یک اتاق فکر  تشکیل دادند تا به ایده پردازی و ارائه راهکارهایی بپردازند که بتواند از برنامه های کاربردی اینترنت اشیاء برای جنبه های مختلف مدیریت بحران به طور بالقوه استفاده کند.

این گروه از دو مقاله رو نمایی کرده اند که به توانمندی های اینترنت اشیا و Aadhaar می پردازد. با استفاده از امکاناتی مانند ثبت نام الکترونیکی e_sign دولت ها می توانند به سمت بهبودگام به گام در فرآیندهای اداری حرکت کنند، و به اهداف بزرگ تر در جهت توسعه انسانی برسند. طبق گفته ی وزیر امورخارجه هند فناوری اطلاعات نقش کلیدی در تغییر چهره ی کشورشان داشته و طرح های قابل توجهی مثل هند دیجیتال را اجرایی کرده و آنها را به سمت مرزهای نوآوری تشویق می کند و از برنامه هایشان در جهت استفاده موثر از فناوری اطلاعات در جهت کاهش اثرات سوانح و بهبود اثربخشی ارائه خدمات و رفاه اجتماعی سخن گفته است.

طبق گفته ی خانم Debjani Ghosh رییس MAIT هدف استفاده از اینترنت اشیا در مدیریت بحران برای جلوگیری یا به حداقل رساندن اثرات منفی رویدادهای پیش بینی نشده در زندگی شهروندان و اقتصاد است. ایشان به نتیجه رسیدند که با تلفیق اینترنت اشیا و پایگاه داده Aadhaar ، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند نقش یک شریک قابل اعتماد را برای دولت در دستیابی به اهداف توسعه کشور ایفا کند.

 

حتماً مطالعه کنید  HP در پی خریداری تکنولوژی پرینتر های سامسونگ ...

اینترنت اشیا و نقش موثر آن در مدیریت بحران:

قانون مدیریت بحران در سال ۲۰۰۵ در هند تصویب شد. با توجه به اینکه اینترنت اشیا نقش مهمی در اتصال دستگاه های هوشمند به منظور به اشتراک گذاشتن اطلاعات ایفا می کند و هشدارهای زودهنگامی را از طریق فناوری مبتنی بر حسگرها فراهم می کند، در نتیجه می تواند برای خلق سیستمهای نوآورانه و موثر جهت مدیریت فاجعه ها استفاده شود.

در ادامه بخوانید:  تینگ‌زی‌وان گجتی برای اتصال اشیاء به اینترنت

چیزی که اهمیت دارد مدیریت اطلاعات به صورت بلادرنگ برای آماده سازی موثر و برنامه ریزی و پاسخ جهت کاهش بلایاست. این برنامه بر روی اینترنت اشیا به عنوان یک حوزه از فناوری تاکید دارد و می تواند راه را برای رویکردهای پیشگام جهت به حداقل رساندن تلافات ناشی از بلایا هموار کند.  حدود ۵۷ درصد مساحت هند نسبت به زلزله، ۱۲ درصد نسبت به زلزله شدید، ۶۸ درصد زمین ها نسبت به خشکسالی، ۱۲ درصد نسبت به سیل، ۸درصد نسبت به طوفان و بخش زیادی ازآن نسبت  به شیمیایی و صنعتی آسیب پذیر است.

مزایای اینترنت اشیا در مدیریت بحران:

سازمان ها تصویر روشنی از عملیات با داده های بلادرنگ بدست می آورند.

سازمان ها می توانند داده ها را از منابع مختلف مدل کنند، آن را به صورت در دسترس تبدیل کنند، و برای دسترسی سریع تر و تصمیم گیری بهتر از هوش عملی استفاده کنند.

یک مرکز عملیات از اطلاعات اساسی تهیه می کنند که همه سازمان های دولتی و غیر دولتی می توانند با آن کار کنند و کمک کنند.

همکاری و قابلیت همکاری افزایش می یابد.

با دسترسی به تکنولوژی هایی مانند بیگ دیتا، محاسبات ابری، تکنولوژی موبایل و تحلیل بصری همه فرآیندهای مدیریت اورژانسی بهینه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *