کاهش فساد مواد غذایی با استفاده از اینترنت اشیا

کاهش فساد مواد غذایی با استفاده از اینترنت اشیا

این موقع بود که متوجه شدم انسان به طور متوسط سالانه ۱۲ کیلومترموز مصرف می کنه و در ضمن یادگرفتم که اکوادور که در بخش شمال غرب امریکای جنوبیه بزرگ ترین کشور صادر کننده ی موز در جهانه

در سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده چهار کشور اکوادو – بلژیک– کلمبیاو کاستاریکا بیش از ۵۰ درصد ارزش کل صادرات موز سراسر جهان رو تشکیل می دهد.

از سوی دیگر، چهار کشور آسیایی، یعنی هند، چین، فیلیپین و اندونزی با مشارکت هم ۵۰ درصد موز جهان رو تولید می کنندبا این حال، هیچ یک از این کشورهای تولید کننده موز بالا در لیست ۱۵ صادر کننده برتر نیستند دلیلش هم آینه که با وجود اینکه این کشورها در میان بزرگترین کشورهای مصرف کننده موز اما به دلیل فساد مواد غذایی توی این لیست قرار نگرفتن.

فساد مواد غذایی

علت عمده از دست دادن مواد غذایی به علت زنجیره تامین نادرست و ناکارآمد استاز قضا، شواهد نشان می دهد که در کشورهایی که نیاز به غذابیشتر است این تلفات بیشتر اتفاق می افتدحدود ۲۵-۴۰٪ از موز تولیدی در هند به هدر رفته و حدود ۴۵ درصد در سراسر جهان هدر می‌رود.

آیا می شه از تکنولوژی استفاده کنیم برای اینکه این حجم عظیم ماده غذایی از دست نره؟

 بلهراه حلش اینترنت اشیاست.

محصولات تازه یا کالاهای فاسدشدنی معمولا به دمای ثابت با تهویه مناسب نیاز داره تا رطوبت مورد نیاز حفظ بشه.

اطلاعات لحظه ای وضعیت مواد فاسد شدنی برای کل زنجیره ی تامین یه نیاز کلیدیه این برای فروشنده – عمده فروش– حمل و نقل و تدارکات شرکت و همین طور برای توزیع کننده مفیده .موز یکیی از این نمونه هاستبرای اینکه طراوتش حفظ بشه در طول حمل و نقل به دمای ۱۶۲۲ درجه سانتی گراد و رطوبت ۸۵۹۵درصد نیاز داره.

اینترنت اشیا یا اکوسیستم IoT

توانایی سنسور برای ارسال داده های پیوسته زمینه ی کاربردهای جدید رو فراهم کردهسنسور پیگیری مداوم و انتقال داده هایی مثل دما و رطوبت و محتوای گاز رو در تمام زنجیره ی تامین امکان پذیر می کنه.

این سنسورهای اضافی یا دستگاه های متصل شده به اینترنت اینترنت اشیا رو تشکیل می ده.

یک اکوسیستم که در اون سنسور به دستگاه و تجهیزات شبکه متصل می شه و می تونه داده ها رو برای ردیابی تجزیه و تحلیل و…. ارسال و دریافت کنه .

اینترنت اشیا کانتینرها و کامیون های حمل بار هوشمند رو فعال کرده.

برای اینکه از حفظ کیفیت مواد غذایی مطمین بشویم شرکت حمل و نقل می تونه ظروف رو به سنسورهای مختلفی از جمله دما – رطوبت – گاز و…. مجهز کنه و ظروف می تونه در طول حمل و نقل به طور مداوم تحت نظارت باشه و داده هایی که از سنسورها می اد می تونه به طور محلی پردازش بشه و داده های مربوطه را می شه به یه ابر یا یه مرکز داده متمرکز فرستاد تا بیشتر تجزیه و تحلیل بشهاین اکوسیستم ظرف هوشمند رو تشکیل می ده.

شرکت حمل و نقل به اطلاعات این سنسورها نیاز داره تا اون ها رو تجزیه و تحلیل کنه و کالاهایی رو که در حال منقضی شدن هستنند رو در اولویت قرار بده یا برای از بین برردنشون اقدام کنه.

عمده فروش ها به این اطلاعات نیاز دارند تا اقدامات مناسب رو با توجه به تعهدات تحویلش ون در هنگامی که کالا ها در حال خراب شدن هستن انجام بدهند.

توزیع کننده ها برای تخصیص فضای انبار و زمان بندی تحویل به دست مصرف کننده به این داده ها نیاز دارند.

به علاوه مقادیر سنسورها می تونه برای کنترل رطوبت و دما در ظروف حمل و نقل استفاده بشه و این به دستگاهی نیاز داره که به طور آنی بتونه تحلیا رو انجام بده.

از اون جایی که مقدار نادرست سنسور باعث کنترل اشتباه در مورد کالاهای فاسد می شه ُ باید از یکپارچگی داده سنسور ها مطمین باشیم برای همین نیاز به یه دستگاه داره که بتونه به طور ایمن اطلاعات سنسور رو ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل کنه.

حتماً مطالعه کنید  شارژ وایرلس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *