بدافزار استخراج ارز دیجیتال اندرویدی که به سرعت در حال گسترش است

بدافزار استخراج ارز دیجیتال اندرویدی که به سرعت در حال گسترش است

با توجه به افزایش اخیر قیمت پول های دیجیتال مانند bitcoin، مهاجمان هر پلتفرمی از جمله IoT، Android و Windows را با نرم افزارهای مخربی که توانایی سوء استفاده از CPU دستگاه های قربانی برای استخراج پول های دیجیتال دارند، هدف قرار می دهند.

فقط در ماه گذشته، محققان کسپراسکی اپلیکیشن ها و آنتی ویروس های جعلی را که توسط نرم افزار های مخرب آلوده شده اند، کشف کردند. این نرم افزارهای مخرب برای استخراج ارزهای دیجیتال، اجرای حملات DDOS و انجام حملات دیگر طراحی شده اند.

در حال حاضر، محققان امنیتی چینی Netlab، یک قطعه جدید از نرم افزارهای مخرب اندرویدی را کشف کرده اند که ADB.Miner نامیده می شود که تعداد زیادی از آدرس های IP را اسکن می کند تا سیستم های آسیب پذیر را پیدا کند و از آن ها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کند.

ADB.Miner دستگاه های اندرویدی مانند گوشی های هوشمند، تلویزیون های هوشمند و گیرنده های دیجیتال را اسکن می کند تا ببیند که پورت ۵۵۵۵ آن ها باز است یا نه. در صورت باز بودن این پورت دستگاه را به بدافزار آلوده می کنند و سپس از آن برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می کند.

طبق گفته محققان، آلودگی به این بدافزار بیشتر در چین (۴۰ درصد) و کره جنوبی(۳۱ درصد) بوده است.

برای جلوگیری از چنین حملاتی به کاربران اندرویدی توصیه می شود که اپلیکیشن های غیرضروری و غیرقابل اعتماد را حتی از google play store هم دانلود و نصب نکنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *