۷ راهکار برای محافظت ازدستگاه های IoT

اینترنت اشیا رو به افزایش است و بر اساس تحقیقات اخیر، صدها میلیون دستگاهی که متصل به اینترنت هستند، به حملات مجرمان سایبری آسیب پذیرند.

نیک شاو، معاون رئیس جمهور و مدیر کل نرم افزار ضد ویروس norton، میگوید دستگاههای رایج نظیر تلویزیونهای هوشمند، سیستم های امنیتی خانه و دوربینهای کودک، همه قابل هک شدن هستند و می توانند به عنوان بوت نت و یا برای خرابکاری و تقلب مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

وی گفت: “همانطور که ما همچنان به استفاده از دستگاه های متصل به اینترنت در زندگی روزمره خود ادامه می دهیم، مجرمان اینترنتی شروع به توجه می کنند.” “ما می بینیم که دستگاه های مصرفی ربوده شده اند زیرا آنها به اینترنت متصل شده اند و کلمه عبور دستگاه پیش فرض آنها تغییر نکرده است”.

“از لپ تاپ ها و تلفن های همراه، ردیاب های تناسب اندام و مودم ها تا سیستم های امنیتی خانگی، تلویزیون های هوشمند و مانیتورهای کودک، هر دستگاه متصل به اینترنت یک هدف بالقوه است، اما کسانی که رمزهای عبور پیش فرض را استفاده میکنند یا به روز رسانی را انجام نمیدهند و پروتکل های امنیتی ضعیفی استفاده میکنند آسیب پذیر ترین هستند. “

۷ راهکار برای محافظت ازدستگاه های IoT

۱-دستگاه های خود را متصل نکنید مگر اینکه به آن نیاز دارید.

گام اول این است که ویژگی هایی که از دستگاه نیاز دارید را در نظر بگیرید. فقط به این دلیل که تلویزیون یا یخچال شما می تواند به اینترنت متصل شود، به این معنی نیست که باید آن را وصل کنید. با نگاهی دقیق به ویژگی های آن دقیقا یاد می گیرید چه چیزی هایی قبل از اتصال به اینترنت به شما می دهد.

۲-یک شبکه جداگانه ایجاد کنید.

بسیاری از مودم های Wi-Fi از شبکه های مهمان پشتیبانی می کنند تا بازدیدکنندگان بتوانند بدون دسترسی به فایل های مشترک یا دستگاه های شبکه به شبکه شما متصل شوند. این نوع جداسازی نیز برای دستگاه های IoT که دارای امنیت مشکوک هستند، به خوبی کار می کند.

۳-رمز عبور خوب و رمز عبور متفاوت برای هر دستگاه را انتخاب کنید.

بسیار مهم است که رمزهای عبور قوی انتخاب کنید، اما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که گذرواژه دیگری برای هر دستگاه انتخاب کنید. اگر یک هکر موفق به دریافت یکی از گذرواژه های خود شود، به طور معمول آن را با سرویس ها و دستگاه های دیگر امتحان می کند. استفاده مجدد از کلمه عبور ایده خوبی نیست .

۴-پلاگین و پخش جهانی (UPnP) را خاموش کنید. متاسفانه، UPnP می تواند مودم ها، چاپگرها، دوربین ها و دیگر دستگاه های آسیب پذیر را برای حمله اماده کند. مشکل این است که هکرها به دلیل آسیب پذیری در پروتکل UPnP می توانند آنها را فراتر از از شبکه محلی خود کشف کنند. بهتر است UPnP را کاملا خاموش کنید.

۵-اطمینان حاصل کنید که شما آخرین نسخه سیستم عامل را در اختیاردارید.

اگر می خواهید مطمئن شوید که آخرین به روز رسانی امنیتی را دارید و شانس موفقیت یک حمله را کاهش می دهید، باید سیستم عامل خود را به طور کامل به روز نگه داریدبنابراین دستگاه های IoT و مودم شما باید به طور منظم به روز شود. هر زمان که این امکان را دارید، این برنامه را به صورت خودکار تنظیم کنید و یا برنامه ای برای بررسی هر ۳ ماه یکبار به روزرسانی کنید.

۶-مراقب استفاده از خدمات ابر باشید.

بسیاری از دستگاه های IoT بر روی سرویس های ابری تکیه می کنند، اما نیاز به اتصال به اینترنت برای انجام کاری می تواند یک مشکل واقعی باشد. نه تنها زمانی که شبکه خاموش است، کار نمی کنند، بلکه ممکن است همگام سازی داده های حساس باعث ارائه یک مسیر نفوذ دیگر به خانه شما باشد. توجه کنید که رمزگذاری و حفاظت از داده ها به درستی انجام شده باشد.

۷-دستگاه های شخصی را از محل کار دور نگه دارید.

دستگاه های IoT شخصی خود را به محل کار نبرید. اغلب ایده خوبی است که دستگاه های IoT شخصی را از اتصال به شبکه ممنوع کند یا حداقل آنها را به یک شبکه مهمان محدود کند.

حتماً مطالعه کنید  چین، با لایسنس جدید ARM می تواند تحولی در دنیای CPU ها ایجاد کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *