شهر هوشمند(Smart City) چیست ؟

بسیاری از مردم تعریف درستی از شهر هوشمند ندارند. شهر هوشمند رویکردی جدید است با کلی از سوالات و تعاریف مبهم همراه خواهد بود.

شهر هوشمند شهر‌یست که می‌توان از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بهره بیشتری برد، اما شهرهوشمند علاوه بر این ، کیفیت زندگی بهتری برای شهروندانش ایجاد کرده و اقتصاد را نیز پویاتر کرده است.

این سوالات طبیعتا منصفانه هستند اما جواب دادن به  آنها کمی مشکل است. خیلی از شهرداری ها بزرگ موضوع شهر هوشمند را پذیرفته اند، اما هنوز راهکارهایی که بتوان شهرها را هوشمند کرد متاسفانه وجود ندارد.شهردارها و مدیران فناوری اطلاعات شهرها در حال بررسی کردن و استفاده از سنسوری هستند که بتوان به صورت کاملا wireless  سیگنالهای ترافیکی و یا مدیریت چراغهای راهنمایی رانندگی را با کمترین انرژی و زمان در دست گرفت .اما آنها هنوز اطلاعاتی در خصوص پیاده سازی آن ندارند مانند اینکه چه بازه خاص زمانی طول خواهد کشید و یا اینکه چه مقداری منابع  سرمایه گذاری احتیاج داریم.

مثال های دیگری مانند استفاده از سنسور برای مدیریت سیستم های لوله کشی آب یا مانیتور کردن آلودگی هوا و یا مصارف نظامی برای پلیس ها رصد کردن خیابان ها برای کاهش جرایم جنایی می تواند ما را به این مفهوم نزدیک کند.

حتماً مطالعه کنید  معماری MSaaS چیست

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *