امکانات ویژه Searching در Google Drive اضافه خواهند شد.

ویستا | دوره های شبکه | آموزش شبکه‌ | دوره های سیسکو | دوره های مایکروسافت

سرویس رایانش ابری Google Drive ، در همین هفته جاری تعدادی قابلیت های Searching را به خود اضافه می کند. قابلیت هایی که چندین سال در بسیاری از بخش های Google استفاده می شد.

Google از ابتدای هفته جاری ، اضافه کردن قابلیت ها و امکانات Search و Natural-Language Processing یا همان NLP را در سرویس ذخیره سازی رایانش ابری Drive آغاز کرد. امکانات ویژه و کلیدی NLP که گوگل در این سال ها ایجاد کرد، برای کاربران Google Search آشنا هستند و به طور ناخواسته با اکثر آنها رو در رو شده اند.

هم اکنون با تغییرات ایجاد شده ، Search Bar موجود در Google Drive همانند Google Search نیز Suggestion به شما ارائه می دهد. و همچنین دیگر مواردی که به مورد Search شده شما نزدیک هستند هم نمایش می دهد.

Josh Smith – مدیر بخش تولید گوگل – در مورد NLP می گوید: ” NLP ، روش خیالی گفتن عبارت ‘ Search like you talk ‘ است. Drive می فهمد منظور شما از متن Search شده تان چیست و گزینه هایی که در اختیار شما قرار می دهد، همان هایی هستند که نیاز دارید. “

Google Drive به گونه ای محبوب شده است که در ماه March سال ۲۰۱۵ ، هر هفته حدود ۱۸۰۰ شرکت معتبر اکانت Drive خود را راه اندازی کردند.

حتماً مطالعه کنید  HP در پی خریداری تکنولوژی پرینتر های سامسونگ ...