۴برابر سرعت بیشتر با زبان برنامه نویسی Milk برای داده های بزرگ

ویستا | دوره های شبکه | آموزش شبکه‌ | دوره های سیسکو | دوره های مایکروسافت

این زبان برنامه نویسی ، امکانات مدیریت حافظه ای فراوانی را برای داده های حجیم و بزرگ ارائه می دهد.

مدیریت حافظه به روش امروزی، برای مجموعه داده های سنتی می تواند مناسب باشد ام وقتی مسئله به مجموعه داده های جدید تر، بزرگ تر و حجیم تر مربوط شود، روش امروزی باعث کند شدن و ایجاد Delay و تاخیر در اجرا شدن برنامه ها می شود.

یک زبان برنامه نویسی جدید توسط شرکت MIT در هفته اخیر معرفی شد که برای برطرف کردن مشکل سرعت پایین مدیریت حافظه ای دیگر زبان ها، به وجود آمده است. طبق پیش بینی صورت گرفته، الگوریتم این زبان جدید نسبت به الگوریتم دیگر زبان ها ۴ برابر سریع تر عمل می کند.

امروزه اصل و قانونی که بر اکثر CPU های حال حاضردر دنیا حاکم است، اصل Locality یا موقعیت است. این موضوع به این معناست که اگر یک برنامه به چندین دسته داده و اطلاعات ذخیره شده در جاهای مختلف حافظه نیاز داشت، با توجه به اصول الگوریتم های موجود، کاهش سرعت را شاهد خواهیم بود. پس مشکل اساسی موجود در CPU های امروزی ، موضوع انتقال اطلاعات بین CPU و حافظه است.

حتماً مطالعه کنید  تلفیق سیستم های ذخیره سازی مجازی شرکت vmware

بخش Computer Science And Artificial Intelligence Laboratory شرکت MIT ، توانستند زبان جدید را طراحی کنند که با استفاده از آن ، توسعه دهندگان برنامه ها می توانند در زمینه مدیریت اطلاعات و داده های ذخیره شده طوری عمل کنند که سرعت دریافت و ارسال اطلاعات بسیار بزرگ، ۴ برابر سرعت حال حاضر شود و نام این زبان برنامه نویسی را ” Milk ” گذاشته اند.

برنامه هایی که در آینده توسط زبان Milk نوشته خواهند شد، زمانی که یک هسته از آنها به اطلاعاتی نیازمند می شود، آنها را از حافظه اصلی درخواست نمی کند بلکه آدرس ذخیره شده اطلاعات را نگهداری می کند. همه هسته های برنامه به همین صورت ادامه می دهند و زمانی که آدرس های بسیار زیادی را دریافت کردند، آنها را مرتب می کنند. حالا هر هسته برنامه، اطلاعات آدرس های خودش را دریافت می کند و همه چیز کاملا مرتب است و مثل روش های امروزی نیست که هر هسته از هرجایی که به اطلاعات نیاز داشت، درخواست دریافت آنها را به سوی حافظه ارسال کند.

ویستا | دوره های شبکه | آموزش شبکه‌ | دوره های سیسکو | دوره های مایکروسافت