قطعی کار ۱۲ ساعته Gmail

ویستا | دوره های شبکه | آموزش شبکه‌ | دوره های سیسکو | دوره های مایکروسافت

سرویس Gmail در روز چهارشنبه یا به عبارتی روز ۱۴ ماه September ، بیش از ۱۲ ساعت، غیر فعال شد که در طول این مدت کاربران این سرویس در تعدادی از کشورها بخصوص آمریکا با مشکلات فراوانی روبرو شدند.

شرکت گوگل در فردای آن روز اعلام کرد که این مشکل، بلافاصله برای تعداد بسیاری از کاربران برطرف شد اما دیگر کاربرانی که همچنان دسترسی به این سرویس نداشتند، به صورت جداگانه و تک تک ، توسط متخصصین ما مشکل آنها بررسی و برطرف شد. آنها هم چنین ذکر کردند که با اتمام آنالیز هایشان، اطلاعات بیشتری در مورد این مشکل ایجاد شده برای کاربران، اعلام خواهند کرد.

گوگل، اولین نشانه های بروز اشکال و ایرادات را در ساعت ۷:۴۶ بعد از ظهر روز چهارشنبه در برنامه Apps Status Dashboard مشاهده کرد. طبق گفته آنها با توجه به گزارشات دریافتی، سرویس Gmail فقط برای کاربران Work Gmail قطع گشته است. به صورتی که موضع استفاده از این سرویس، صحفه ای حاوی عبارت ” Service not Available, Contact Your Administrator ” برای آنها نمایش داده می شد.

اما طبق گفته گوگل، Mail های ارسال شده به کسانی که در این مدت با مشکل مواجه شده بودند، بعد از برطرف شدن کامل این مشکلات، به دست آنها رسیده است و جای نگرانی برای ارسال کننده Mail ها وجود ندارد.

حتماً مطالعه کنید  پروژه تماس تلفنی VoLTE با رشد فناوری و بهبود قابلیت استفاده از تکنولوژی، تماس تلفنی و انتقال صوت روی بستر LTE این امکان را یه کاربر می دهد که اطلاعات خود از بستر شبکه دیتا منتقل نماید .اکنون تیم تحقیقی گوگل روی پروژه تماس تلفنی روی اپراتور مجازی یا MVNO و تست کابل های VoLTE بنام پروزه Google’s Project Fi هستند.به گفته گوگل برقراری تماس تلفنی و انتقال صدا با استفاده از تکنولوژی LTE با کیفیت و سرعت بالایی انجام می شود و حسن دیگر آن این است که استفاده از مرور صفحات وب و یا مواردی مشابه مانند استفاده از اپلیکیشن های تحت وب همراه با مکالمه تلفنی بدون هیچ اختلالی در شبکه به صورت همزمان و بدون افت شبکه روی HSPA انجام خواهد شد. اپراتور مجازی گوگل هم اکنون تست های مربوط به VoLTE را روی شبکه های T-mobile به عنوان اسپرینت و ... را آزمایش می کند هم اکنون تنها دستگاه های تلفن همراه هوشمند مانند نکسوس ، پیکسل 5 ایکس و نسخه 6 می توانند از سرویس مورد نظر استفاده نمایند که با مراجعه به قسمت Enhanced 4G LTE Mode در بخش ارتباط دیتا مربوط به سیم کارت و انتخاب گزینه LTE برای افزایش سرعت انتقال ویس اقدام نمایند .