واکنش سامسونگ در مقابل مشکل باتری Samsung Note ۷

ویستا | دوره های شبکه | آموزش شبکه‌ | دوره های سیسکو | دوره های مایکروسافت

سامسونگ Note 7 ، پرچمدار جدید سامسونگ، باعث شرمگین شدن صاحبان این شرکت بزرگ شده است. چراکه داغ شدن باتری این گوشی، با احتمال انفجار همراه است!

مدت زمان زیادی از آغاز فروش Samsung Note 7 نمی گذرد اما در طی همین مدت کوتاه، چندین مورد عجیب در این گوشی دیده شده که به گ.ه ای است باتری این گوشی ( پرچمدار جدید سامسونگ، از سری های بسیار موفق و پر قروش NOTE ) آتش گرفته و به نوعی منفجر شده است ! این موضوع برای شرکت بزرگی همانند سامسونگ خوشایند نیست، پس این مسئله ، باعث شد تمامی گوشی های Note 7 فروخته شده در سرتاسر جهان به صورت رایگان تعویض شوند.

در میان ۱ میلیون گوشی فروخته شده طی این مدت، فقط ۲۴ عدد از آن ها با این مشکل مواجه شدند ( ۰.۰۰۲۴ درصد ). اما سامسونگ نیز برای حصول اطمینان از شایعه نبودن این خبر ، به عنوان نمونه، یکی از Note 7 های تولید شده را مورد تست قرار داد که هنگام مواجه شدن با مشکل مذکور، نقص این گوشی را پذیرفته و تصمیم به تعویض تمامی گوشی های فروخته شده گرفتند.

شرکت IDG در ارزیابی باتری این گوشی، در سه موقعیت مختلف، با مشکل مواجه شد که مورد اول به گونه ای بود که گوشی از ۶۰ درصد شارژ در عرض چند دقیقه به ۰ درصد رسید و خاموش شد. در دو مورد دیگر وقتی شارژ گوشی به ۳۰ درصد رسید، ناگهان به ۰ درصد کاهش بافت و خاموش شد!!! نکته قابل توجه این است که وقتی دوباره گوشی را روشن کردند، شارژ گوشی برابر ۰ درصد بود که فقط می تواند نشان دهنده مشکل باتری گوشی باشد، نه مشکلی نرم افزاری … !

حتماً مطالعه کنید  مایکروسافت برای کاربران حوزه کسب وکار مواردی را در ویندوز اینسایدر اضافه می کند