سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو ، از آغاز تا امروز (بخش اول)

چگونه سیسکو در سی سال گذشته موجب شد تکنولوژی، IP و اینترنت جهان را تغییر دهند.

در این مقاله سعی شده سیر تحول شرکت Cisco Systems را، از یک شرکت کوچک به یکی از مهمترین ارکان تکنولوژی امروز، به شما دوستان محترم تقدیم کنیم. سیسکو امروزه رهبر صنعتی بسیاری از تجارت های حوزه شبکه است و نقش بزرگی در گسترش اینترنت و دیگر تکنولوژی های شبکه ایفا کرده است.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز- ۱۹۸۴

۱۹۸۴

در سال ۱۹۸۴ سیسکو توسط سندی لرنر و لن بساک که یک زوج از کارمندان اداره کامپیوتر استنفورد بودند، تاسیس شد. بساک و لرنر سیستم عامل روتر چند-پروتکلی را که توسط ویلیام یگر ( یکی دیگر از محققان استنفورد) نوشته شده بود بهبود داده و به عنوان اولین سیستم عامل سیسکو عرضه کردند.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – ۱۹۸۶

۱۹۸۶

اولین محصول سیسکو، روتر AGS، در سال ۱۹۸۶ عرضه شد. AGS ( Advanced Gateway Server )، در میان پرتکل ها معدود دیگر این روتر PUP و TCP/IP را پشتیبانی می کرد. بالاترین سرعت خط در این سیستم ۱۰۰ Mbps FDDI بود.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – ۱۹۹۰

۱۹۹۰

سیسکو در سال ۱۹۹۰ عمومی شد و در بازار بورس NASDAQ قرار گرفت. ارزش شرکت در این زمان ۲۲۴ میلیون دلار است.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – ۱۹۹۳

۱۹۹۳

حتماً مطالعه کنید  چشمان شما، معرف شماست

سیسکو در سال ۱۹۹۳ اولین و مهمترین اکتساب خود را با خرید Crescendo Communications فعال در حوزه اترنت سوئیچینگ، انجام داد. این خرید تجارت ۱۵ میلیارد دلاری سوئیچ های Catalyst را آغاز کرد و چهار تن از بهترین مدیران اجرایی و نوآوران کلیدی سیسکو را وارد این شرکت کرد: ماریو ماتزولا، پرم جاین، لوکا کافریو وجایشری اولال.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – ۱۹۹۴

۱۹۹۴

سیسکو رهبری خود در تجارت سوئیچینگ اترنت را با اکتساب کالپانا در سال ۱۹۹۴ مستحکم تر کرد. شرکتی که با اختراع سوئیچینگ اترنت و متد EtherChannel ( که می تواند چندین لینک فیزیکی را به یک لینک مجازی با پهنای باند بالا تبدیل کند) شناخته می شد. سیسکو با این خرید یکی دیگر از مدیران اجرایی بزرگ خود را به کار گرفت – چارلی جیانکارلو، کسی که در طول ۱۴ سال خدمتش در سیسکو، استراتژی اکتساب این شرکت را گسترش داد و رهبری گروه های تکنولوژی متعددی را بر عهده داشت.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – ۱۹۹۵

۱۹۹۵

جان چمبرز در سال ۱۹۹۵ جایگزین جان مورتگریج به عنوان CEO ( مدیرعامل ) شد و مورتگریج به عنوان رئیس اجرایی سیسکو به کار ادامه داد. چمبرز رشد سیسکو را از یک شرکت یک میلیارد دلاری در سال ۹۵ به غولی ۵۰ میلیارد دلاری در ۲۰۱۵ را نظارت کرد.

حتماً مطالعه کنید  معماری MSaaS چیست

گروه آموزش ویستا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *