سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو ، از آغاز تا امروز (بخش اول)

چگونه سیسکو در سی سال گذشته موجب شد تکنولوژی، IP و اینترنت جهان را تغییر دهند.

در این مقاله سعی شده سیر تحول شرکت Cisco Systems را، از یک شرکت کوچک به یکی از مهمترین ارکان تکنولوژی امروز، به شما دوستان محترم تقدیم کنیم. سیسکو امروزه رهبر صنعتی بسیاری از تجارت های حوزه شبکه است و نقش بزرگی در گسترش اینترنت و دیگر تکنولوژی های شبکه ایفا کرده است.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز- 1984

1984

در سال 1984 سیسکو توسط سندی لرنر و لن بساک که یک زوج از کارمندان اداره کامپیوتر استنفورد بودند، تاسیس شد. بساک و لرنر سیستم عامل روتر چند-پروتکلی را که توسط ویلیام یگر ( یکی دیگر از محققان استنفورد) نوشته شده بود بهبود داده و به عنوان اولین سیستم عامل سیسکو عرضه کردند.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – 1986

1986

اولین محصول سیسکو، روتر AGS، در سال 1986 عرضه شد. AGS ( Advanced Gateway Server )، در میان پرتکل ها معدود دیگر این روتر PUP و TCP/IP را پشتیبانی می کرد. بالاترین سرعت خط در این سیستم 100 Mbps FDDI بود.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – 1990

1990

سیسکو در سال 1990 عمومی شد و در بازار بورس NASDAQ قرار گرفت. ارزش شرکت در این زمان 224 میلیون دلار است.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – 1993

1993

سیسکو در سال 1993 اولین و مهمترین اکتساب خود را با خرید Crescendo Communications فعال در حوزه اترنت سوئیچینگ، انجام داد. این خرید تجارت 15 میلیارد دلاری سوئیچ های Catalyst را آغاز کرد و چهار تن از بهترین مدیران اجرایی و نوآوران کلیدی سیسکو را وارد این شرکت کرد: ماریو ماتزولا، پرم جاین، لوکا کافریو وجایشری اولال.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – 1994

1994

سیسکو رهبری خود در تجارت سوئیچینگ اترنت را با اکتساب کالپانا در سال 1994 مستحکم تر کرد. شرکتی که با اختراع سوئیچینگ اترنت و متد EtherChannel ( که می تواند چندین لینک فیزیکی را به یک لینک مجازی با پهنای باند بالا تبدیل کند) شناخته می شد. سیسکو با این خرید یکی دیگر از مدیران اجرایی بزرگ خود را به کار گرفت – چارلی جیانکارلو، کسی که در طول 14 سال خدمتش در سیسکو، استراتژی اکتساب این شرکت را گسترش داد و رهبری گروه های تکنولوژی متعددی را بر عهده داشت.

سیسکو از آغاز تا امروز-ویستا-آموزش شبکه

سیسکو از آغاز تا امروز – 1995

1995

جان چمبرز در سال 1995 جایگزین جان مورتگریج به عنوان CEO ( مدیرعامل ) شد و مورتگریج به عنوان رئیس اجرایی سیسکو به کار ادامه داد. چمبرز رشد سیسکو را از یک شرکت یک میلیارد دلاری در سال 95 به غولی 50 میلیارد دلاری در 2015 را نظارت کرد.

گروه آموزش ویستا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *